Víťazstvo Piraní v prvom zápase

Extraligovú premiéru v sezóne 2021/22 mali ženy VK Pirane Brusno. Hneď v prvom zápase aktuálneho ročníka sa postarali o prekvapenie a zdolali Volley project UKF Nitra. Pirane ukázali tímovú prácu a dokázali otočiť z 0:2 na 3:2.

Fotogaléria zo zápasu

VK PIRANE BRUSNO – VOLLEY PROJECT UKF NITRA 3:2 (-18, -17, 21, 22, 12)
Rozhodovali: Smolko a Mokrý, 200 divákov

Brusno: Nikičová 13, Vrabcová 6, Belisariová 24, T. Podhradská 5, Kvasnová 3, Dlhošová 20, libero Tomková (Kánová 9, Sujová 0). Družstvo viedol: L. Šmída.
UKF Nitra: Bodnárová 10, Vanessa 11, Krajčírová 16, Hudecová 13, Caroline 15, Ana Flávia 2, libero Šendryková (R. Vojtechová 0, Konárová 8, N. Kubová 0). Tréner: F. Bočkay.

Hráčky zápasu: Michaela Kánová (Brusno) – Natalia Šendryková (UKF Nitra)

Lukáš Šmída, tréner Brusna: “Zápas sme začali dobre, no iba do polovice setu. Druhý set presne naopak, nezachytili sme úvod, no v závere sme sa začali opäť vracať do zápasu. V komerčnej prestávke nám oddych padol vhod, taktické zmeny a striedanie priniesli úspech. Dnes to nebolo o individualitách v našom tíme, dnes to bolo o tímovom výkone. Kvalitné podanie všetkých hráčok od tretieho setu zavelilo na obrat. Miestami sme takmer dopustili drámu vlastnými chybami, no stále sme sa dokázali do zápasu vrátiť a úspešne ho dotiahnuť do víťazného konca. Určite pomohlo aj to, že Nitra nepricestovala v kompletnom zložení, no na druhej strane, ani my nie sme komplet. Pomaly sa začína ukazovať práca z minulej sezóny, čo ma nesmierne teší, za čo, samozrejme, vďačíme aj trénerovi Tiborovi Štrajánkovi. Dnes to bol však iba malý krok, je pred nami ešte veľa práce. Ukázali sme však potenciál – ako na ihrisku, tak aj v hľadisku. Ďakujeme za podporu.”

František Bočkay, tréner UKF Nitra: “Premárnené vedenie 2:0 mrzí, ale inak nemám svojmu tímu absolútne čo vytknúť.”

Pavel Bernáth, asistent trénera UKF Nitra: “Zápas ako na začiatku sezóny. V prvých dvoch setoch sme jasne dominovali, potom bola pauza, súper urobil zmeny v zostave, my sme sa dostali pod tlak a piaty set bol lotéria. Brusnu blahoželám k výhre.”