Pirane v treťom kole s prehrou

Pirane vo svojom druhom zápase sezóny nestačili na súperky z Prešova. Presovčankám sa tak podarilo zdolať Pirane po dlhšej dobe. Naposledy sa im to podarilo ešte v sezóne 2019/20, odvtedy Pirane zvíťazili v šiestich vzájomných zápasoch po sebe.

VK PREŠOV – VK PIRANE BRUSNO 3:1 (15, -17, 22, 25)
Rozhodovali: Andrejčák a Smolko, 35 divákov

Prešov: Lukáčová 6, Gécziová 1, Paulínyová 14, Kotuličová 9, P. Kubová 13, Zubková 14, liberá Šromovská a Štefaníková (Gavronová 0, Paľová 0, Pisarčíková 0). Tréner: R. Németh.
Brusno: Nikičová 21, Vrabcová 3, Kánová 14, T. Podhradská 3, Belisariová 17, S. Dlhošová 10, libero Tomková. Tréner: L. Šmída.  

Hráčky zápasu: Karolína Zubková (Prešov) – Danijela Nikičová (Brusno)

Roman Németh, tréner Prešova: “Ak veríme vo svoje schopnosti, tak sme schopní poraziť aj účastníka európskeho pohára. Pre mňa je dôležité, že sme v koncovkách tretieho a štvrtého setu nespanikárili.”

Lukáš Šmída, tréner Brusna: “Priebeh podľa očakávaní, no dúfal som v náš víťazný koniec. Stalo sa to, čoho som sa obával. Prešov spravil v predošlých dvoch zápasoch enormné množstvo chýb. My sme sa pripravovali na to, čo sa stane, keď Prešov prestane robiť chyby. Pripravení sme boli dobre po taktickej stránke, Prešov nás ničím neprekvapil, no málo chýb na súperovej strane a, naopak, enormné množstvo vlastných chýb na našej strane mali za následok našu prehru. Síce sme boli v oklieštenej zostave a unavení po náročnom predošlom programe, vyhovárať sa však nemôžeme, aj náš súper mal vo štvrtok náročný zápas. Mrzí ma jedine, že domáci nedali možnosť nášmu štatistikovi pripojiť sa na elektrinu. No ešte viac ma mrzí, že sa môj posledný zápas pri družstve vo funkcii trénera skončil prehrou. Napriek tomu som hrdý na náš tím, vybudovali sme z ‘dedinského’ volejbalu tím, ktorý určite patrí do extraligy, ako aj do európskej pohárovej sútaže. Celá sezóna je ešte pred nami, budeme bojovať.” (zdroj: SVF)

Kompletné informácie z tretieho kola

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Post