Pirane víťazne v Novom Meste

Extraligové Pirane zvládli ďalší súboj, tentokrát na palubovke súpera v Novom Meste nad Váhom. Pri piatom vzájomnom meraní síl týchto dvoch tímov boli Brusnianky úspešné po prvý krát.

Až šesť tímov má v neúplnej tabuľke pozitívnu bilanciu. Na čele vďaka lepšiemu pomeru setov je Nové Mesto pred Projektom RD (obaja 3-2, 10 b.), o bod menej majú UKF Nitra (3-1) a VKP (3-2) a za nimi nasledujú Brusno (3-1, 7 b.) a majstrovská Slávia (2-1, 6 b.), ktorá má zápasy k dobru. Po jednej výhre majú Prešov (1-3, 4 b.) a Pezinok (1-3, 2 b.), posledná je bez bodu Trnava (0-4).

VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – VK PIRANE BRUSNO 2:3 (-24, -16, 21, 22, -10)
Rozhodovali: Čuntala a Jurlov, 90 divákov

Nové Mesto: Rešutíková 5, Poláčiková 18, Balberčáková 2, Veliká 14, Martáková 6, Háberová 9, libero Bojňanská (Viedenská 0, Vassová 0, Čierna 12). Tréner: J. Šujan.
Brusno: Kánová 11, T. Podhradská 10, Belisariová 17, S. Dlhošová 13, Nikičová 15, Vrabcová 3, libero Tomková (Kvasnová 9). Tréner: K. Michailov.

Hráčky zápasu: Kristína Čierna (Nové Mesto) – Tereza Podhradská (Brusno)

Juraj Šujan, tréner Nového Mesta: “Prvý set bol rozhodujúci pre naše víťazstvo, pokračovali sme však v podobnom výkone ako v stredu – dobrá obrana v poli a nevyužité možnosti v útoku. Súperky sme dostali do pohody a v druhom sete sme sa pod ich tlakom na servise len hľadali. Tiež sme museli nájsť optimálnu zostavu. Výrazne k zisku nášho bodu prispela svojím odvážnym prístupom Kika Čierna. Uhrali sme dva dobré sety, takticky sme si v dôležitých momentoch pomohli a súperky sme prinútili chybovať. Tajbrejk bol do stavu 7:7 vyrovnaný. Po zmene strán súper pri podaní Belisariovej už získal pohodlný náskok. Blahoželám Brusnu k víťazstvu. Podľa priebehu zápasu sme spokojní aj s jedným bodom. Zdvihli sme hlavy.”

Kristian Michailov, tréner Brusna: “Očakával som ťažký zápas, a to sa potvrdilo. Na súpera sme sa dobre pripravili, neboli sme ďaleko od výhry v troch setoch, družstvo však dokázalo zabojovať aj v tajbrejku, k čomu dievčatám gratulujem.” (zdroj: SVF)

Ema Tomková, libero VK Pirane Brusno: “Od začiatku zápasu sme boli koncentrované. Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas. Snažili sme sa tlačiť na servise, čo sa nám aj darilo a súperky sme tak dostali pod tlak. Neskôr nás však chyby na prihrávke pripravili o náskok dvoch setov. V tajbrejku sme bojovali o každú loptu. Veľmi nám pomohla aj šnúra podaní Jojo Belisario. Som veľmi rada, že sme napokon zvíťazili. Dúfam, že dobrá nálada, úžasný fanklub a víťazstvá nás budú sprevádzať po celý zvyšok sezóny.”

Tereza Podhradská, blokárka VK Pirane Brusno: “Do zápasu sme vstúpili s odhodlanosťou a koncentrovanosťou. Na nášho súpera sme sa poctivo pripravovali. Vďaka dodržiavaniu taktických pokynov a bojovnej nálade sa nám podarilo získať prvé dva sety. V treťom sete nás akoby opustili sily a začali sa kopiť chyby na našej strane. Súper situáciu využil, aby zatlačil a vyrovnal tak skóre na 2:2. Som na nás hrdá, pretože aj napriek napätému vývoju zápasu sme nesklonili hlavy. Piaty set sme začali rozhodnuté bojovať o každú loptu. Zafungovali nám všetky činnosti, ako v poli, tak aj na sieti. V koncovke nám vyšli podania. Nesmierne ma teší, že počas celého zápasu vládla dobrá atmosféra a povzbudenie sme cítili ako medzi sebou, tak aj z hľadiska. Máme pred sebou ešte veľa práce, stále je čo zlepšovať. Ale sme jeden tím a všetci ťaháme za jeden povraz.” (zdroj: bbonline.sk)