VK PIRANE BRUSNO – ŠVK PEZINOK

Štvrtú výhru v sezóne vybojovali aj hráčky Piraní Brusno, ktoré si doma poradili s nováčikom ŠVK Pezinok v troch setoch; v koncovke tretej časti odvrátili tri setbaly (22:24, 25:26) a premenili druhý mečbal.

Extraliga žien – základná časť – 6. kolo – sobota:

VK PIRANE BRUSNO – ŠVK PEZINOK 3:0 (14, 17, 26)
Rozhodovali: Niklová a Smolko

Brusno: Belisariová 11, T. Podhradská 7, Kvasnová 10, S. Dlhošová 12, Nikičová 14, Vrabcová 2, libero Tomková (T. Dlhošová 0, Kánová 1, S. Kováčová 0). Tréner: K. Michailov.
Pezinok: Benčuriková 4, Režná 2, Krajčiová 0, Štepanovská 10, Cziborová 2, Urbanová 4, liberá Marcinková a T. Kováčová (Tahotná 1, Šipošová 2, Jankovičová 0, Rarigová 4). Tréner: L. Popeláš.

Hráčka zápasu za Pezinok: Danijela Nikičová (Brusno) –  Michaela Štepanovská

Kristian Michailov, tréner Brusna: “Dôležité tri body doma. Pred zápasom sme si stanovili niekoľko cieľov, ktoré sme splnili. Zápas sme mali celý čas pod kontrolou, aj v koncovke tretieho setu. Som veľmi šťastný a hrdý na tím. Čakajú nás náročné dva týždne, no sme pripravení bojovať.”

Ladislav Popeláš, tréner Pezinka: “Súper nás neprekvapil. Hral to, čo sme od neho aj čakali. Žiaľ, taktika je len malá kvapka v pohári úspechu. Podstatná časť je vlastný kolektívny výkon, založený však na schopnostiach jednotlivcov. Dnes sme boli v niektorých herných činnostiach jednotlivca veľmi limitovaní. Dva sety sme sa snažili doplávať k hladine a už keď sa zdalo, že by sme sa mohli nadýchnuť, vlna nás opäť stiahla pod hladinu. Po komerčnej prestávke sme konečne hrali tak, ako sa v extralige má. Dostali sme sa aj k trom setbalom (22:24, 25:26), žiaľ, ten posledný krok sa nám nepodarilo urobiť. Mrzí ma tiež to, že znova musím ako našu najlepšiu hráčku označiť Štepanovskú. Nie že by si to nezaslúžila, ale bol by som rád, keby sa k nej pridal už aj niekto iný. O týždeň nás čaká ďalší náročný zápas. Opäť sa na neho zodpovedne pripravíme a opäť skúsime vydolovať z našej hry maximum. Sezóna bude náročná, no to sme vedeli už vtedy, keď sme sa prihlasovali do súťaže.” (zdroj: SVF)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Post