Víťazstvo v Trnave

V sobotnom meraní síl 13. kola Niké extraligy žien zvládli Pirane úlohu favorita a zdolali volejbalistky HIT UCM Trnava v pomere 3:0 na sety. Hosťujúce Pirane sa však nevyhli menším zaváhaniam, keď v druhom sete domáce viedli 12:6. Šesť bodové manko Pirane stiahli a postupne sa dostali do vedenia (17:18), no tam prišiel opäť zlom. Trnavčanky odskočili na 3, resp. 2 body v koncovke (21:18, resp. 23:21) a dostali sa aj k dvom setbalom. Tie však nevyužili a brusnianky tak zvládli koncovku tohto setu lepšie (25:27). Prvý a tretí set boli jednoznačne v réžii Brusna.

Hit UCM Trnava – VK Pirane Brusno 0:3 (-14, -25, -16)

Rozhodovali: Dovičovič a Moravčík, bez divákov.

Hit UCM: Filípková 4, Grófová 4, Povrazníková 8, Límová 1, Zámožíková 10, Červeňáková 4, liberky Magulová a Pagáčová (Sivičeková 0, Tomčíková 0). Tréner: R. Filípek.
VK Pirane: Kánová 14, Podhradská 7, Belisario 7, S. Dlhošová 11, Nikić 16, Montero 2, liberky Sujová a Tomková (Vrabcová 2, Kvasnová 7, S. Kováčová 0). Tréner: K. Michailov.

Hráčky zápasu: Zuzana Zámožíková (Hit UCM Trnava) – Sára Dlhošová (VK Pirane Brusno)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM Trnava: „Zle sme prihrávali v podstate v priebehu celého zápasu. Opäť sme mali víťazstvo v sete na dosah a vo vlastných rukách. Žiaľ, opäť nám to nevyšlo.“

Kristian Michailov, tréner VK Pirane Brusno: „Gratulujem k výkonu obom tímom. Zápas proti Trnave sme využili na to, aby sme si v ňom vyskúšali veci, ktoré sme nacvičovali počas celého uplynulého týždňa. Pokračujeme ďalej v tvrdej práci a nemôžeme sa dočkať prvého televízneho zápasu, ktorý na nás čaká budúci týždeň v nedeľu. Teraz máme čas na zaslúžený oddych a po ňom sa budeme sústrediť na najbližší zápas.“

Zuzana Zámožíková, najlepšia hráčka Hit UCM: „Dokázali sme preniesť veci z tréningu do zápasu a hrať v druhom sete vyrovnanú partiu. Verím, že tento zápas, aj keď prehratý, je ďalším malým krokom už k blížiacemu sa víťazstvu.“

Sára Dlhošová, najlepšia hráčka VK Pirane: „Do zápasu sme išli s tým, že je to povinná jazda. V prvom sete nám vychádzalo všetko. Sústredili sme sa na našu hru. Druhý set sme prestali hrať koncentrovane, začali sme robiť vlastné chyby, súper to využil, ale koncovku sme zvládli nakoniec lepšie my. Do tretieho setu sme opäť nastúpili sústredene, plnili sme taktické pokyny trénera, a tak sa môžeme tešiť z ďalšieho víťazstva.“ (zdroj: SVF)

Ako môžete vidieť na fotografii, VK Pirane Brusno podporili fond pre rehabilitáciu a pomoc v liečbe bývalej volejbalistky Trnavy Moniky Šimkovej. Monike bola začiatkom augusta hospitalizovaná v nemocnici následkom agresívnej bakteriálnej infekcie. Jej stav sa prudko zhoršoval a v snahe zachrániť Monike život bola nutná amputácia oboch nôh.

Viac informácií o možnosti, ako podporiť Moniku nájdete na tomto odkaze.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Post