Pirane víťazne v televíznom zápase

Pirane sa premiérovo v tejto sezóne predstavili pre kamerami a hneď aj víťazne. Zápas mal náboj a obe družstvá podali sympatický bojovný výkon. Bolo sa na čo pozerať. Dobré momenty na jednej stane striedali ešte lepšie na strane druhej. Bol to už druhý zápas Piraní proti Novému Mestu nad Váhom a mal takmer identický priebeh ako ten prvý na palubovke súpera.

Priebeh zápasu

Úvod bol veľmi vyrovnaný až do stavu 9:8. Potom hostky odskočili aj vďaka dobrému podaniu Martákovej o 4 body (9:13). Domácim sa podarilo náskok súperiek postupne zmazať (20:20, resp. 21:21) a od tohto momentu sa viac v koncovke darilo Piraniam, ktoré vyhrali prvý set 25:21 aj zásluhou 3 chýb novomeštaniek v koncovke.

Druhý set začali dobrým vstupom domáce hráčky, no 4 bodové vedenie postupne stratili a opäť väčšinu setu bol stav vyrovnaný. Od vyrovanného stavu v druhej polovici setu (17:17) sa darilo Piraniam držať si malý náskok. Novomeštanky sa doťahovali (21:20), ale Pirane opäť zvládli koncovku lepšie, v ktorej spravili hostky 2 chyby na podaní.

V treťom sete domáce s obmenenou zostavou nezachytili úvod (5:11, resp. 7:15) a tento náskok si zlepšenou hrou a zlepšeným podaním držali až do konca setu, ktorý dokázali vyhrať 10 bodovým rozdielom (15:25).

Štvrtý set spočiatku vyzeral, že by mohol byť záverečný. Domáce predviedli znova famózny vstup a 6 bodovou šnúrou si vytvorili náskok 5 bodov (6:1). O ten však prišli ešte v prvej polovici setu (10:10) a nasledovala zlá pasáž hry domácich, ktoré od stavu 13:11 dovolili súperkám uhrať 9 bodov v rade (13:20). Pirane však nezložili zbrane a dotiahli sa na súperky (22:22, resp. 23:23). Tentokrát však koncovka vyšla lepšie hostkám a zvíťazili aj vo štvrtom sete 23:25. Rozhodnúť tak musel tiebreak.

Piaty set bol spočiatku pomerne vyrovnaný, ale novomeštanky začali robiť vlastné chyby a to Pirane ihneď využili. Podobne ako v prvom tohtosezónnom meraní, Pirane napokon zvíťazili po dráme 3:2 na sety.

Foto: Alexander Mistrík

Kompletnú galériu zo zápasu nájdete tu

Niké Extraliga ženy – základná časť – 14. kolo – nedeľa:

VK Pirane Brusno – VK Nové Mesto nad Váhom 3:2 (21, 22, -15, -23, 10)
Rozhodovali: Hrčka a Mokrý, bez divákov.

VK Pirane: Kvasnová 6, S. Dlhošová 14, Nikić 15, Montero 6, Belisario 12, Podhradská 11, liberky Sujová a Tomková (Vrabcová 1, Kánová 9). Tréner: K. Michailov.
VK: Háberová 11, Rešutíková 7, Poláčiková 15, Balberčáková 7, Veliká 6, Martáková 14, liberka Bojňanská (Vassová 0, Čierna 13, Viedenská 0). Tréner: J. Šujan.

Hráčky zápasu: Michaela Kánová (VK Pirane Brusno) – Simona Háberová (VK Nové Mesto nad Váhom)

Kristian Michailov, tréner VK Pirane: „Gratulujem každému, kto je spojený s našim klubom. Pre nás to bolo veľmi dôležité víťazstvo a sme veľmi šťastní. Opäť sme neboli schopní ukončiť zápas čistým víťazstvom, ale na bojovali sme až do konca. Družstvo začína chytať fazónu a všetci ľudia na lavičke vrátane hráčok boli veľmi efektívni. Stále máme pred sebou veľa práce a sme motivovaní dosiahnuť svoje ciele.“

Juraj Šujan, tréner VK: „Veľmi sme chceli Brusnu vrátiť prehru v odvetnom zápase základnej časti. Zápas len potvrdil vyrovnanosť prvej pätice tímov. V prvom sete sme nevyužili naše vedenie, čo nás, z pohľadu vývoja stretnutia, môže mrzieť. Stále budú rozhodovať väčšie a väčšie detaily. Pri stave 2:0 pre domáce sme zbrane nezložili , výrazne nám pomohlo kvalitné podanie, vďaka ktorému sa nám lepšie bránilo. V tajbrejku boli domáce odvážnejšie v dohrávaní ťažkých lôpt, my sme naopak boli v tejto činnosti opatrní. Blahoželáme domácim k víťazstvu.“ (Zdroj: SVF)

Program, tabuľku, štatistiky a live prenosy nájdete TU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Post